was successfully added to your cart.

Byť vlastníkom prirodzene štíhlej a zdravej postavy nemusí byť vôbec náročné. Vlastne sme od prírody genetický nastavený na správne fungovanie a telo sa snaží trvale si udržať optimálnu telesnú hmotnosť. Pojmy ako obezita alebo cukrovka sa spájajú väčšinou iba s moderným, konzumným spôsobom života. Prinášame vám 10 zaručených a jednoduchých tipov od nášho výživového poradcu, aby ste výrazne znížili riziko vzniku civilizačných chorôb a cítili sa úžasne po celý deň.

DBAJTE NA DOSTATOČNÝ PRÍJEM TEKUTÍN

Telo je z väčšej časti zložené z vody, preto nie je žiadnym prekvapením, že jej dopĺňanie počas dňa je životne dôležité. Voda hydratuje a detoxikuje organizmus, zvyšuje metabolizmus čím páli vaše tukové zásoby. Neodporúčame piť tekutiny počas konzumácie jedál kvôli zhoršenému tráveniu. Pite jeden pohár vody medzi jedlami.

NEPREJEDAJTE SA!

Častá a nepravidelná konzumácia veľkého množstva potravín je peklo pre váš organizmus. Sladkosti, príliš slané a mastné potraviny sú obrovskou záťažou pre vašu tráviacu sústavu, rozkolísavajú hladinu inzulínu a metabolizmus čo má za následok mnohé zdravotné komplikácie a hlavne ukladanie podkožného tuku a ešte horšie toho vnútorného okolo vašich orgánov. Jedzte 4-6 krát za deň menšie a vyváženejšie jedlá, vďaka čomu nebudete mávať záchvaty prejedania, telo nespotrebuje veľa energie na trávenie a budete mať dostatok energie po celý deň

PRESTAŇTE KONZUMOVAŤ ALKOHOL A FAJČIŤ CIGARETY

Alkohol a cigarety nemajú pre vaše telo absolútne žiadne pozitívne účinky ani v malom množstve. Obe sú vysoko toxické a čím viac sa im budete vyhýbať tým lepšie pre vás!

VYHÝBAJTE SA STRESU

Stres je vo svete zabijak číslo jeden. Nadmerné vystavovanie stresovým situáciám spúšťa vo vašom tele lavínu nežiaducich účinkov ako rýchle starnutie, zníženie imunity, psychické problémy a nadmerné ukladanie tuku v tele.

DOPRAJTE SI KVALITNÝ A PRAVIDELNÝ SPÁNOK

Spánok by mal byť pre vás tou najvyššou prioritou a najväčším luxusom! Približne 8 hodín spánku je pre vaše telo najlepším liekom,  dopĺňa mentálnu aj fyzickú energiu. Vedci už dávno zistili viacerými štúdiami ,že ľudia s pravidelným spánkom sú zdravší, chudší a výkonnejší ako tí čo silu spánku podceňujú.

SPRÁVNE KOMBINUJTE POTRAVINY

Nielen druh potravín a množstvo ktoré naraz skonzumujete je dôležité. Aby telo dokonale strávilo a vstrebalo všetky živiny treba vedieť správne kombinovať potraviny. Čiže čo s čím zjesť. Ideál je kombinácia bielkoviny, tuky a zelenina. Napríklad kurací steak so zeleninovým šalátom poliaty olivovým olejom. Neodporúča sa hlavne kombinovať vysoko bielkovinovú stravu s ovocím. Ovocie berte skôr ako samostatnú kapitolu. Alebo používajte bobuľovité ovocie ako maliny a čučoriedky do tvarohového smoothies alebo kaší.

OBMEDZTE SLADENÉ NÁPOJE

Takisto ako cigarety a alkohol ani konzumácia sladených limonád, umelých ovocných džúsov či rôznych sirupov len tak počas dňa nemá pre telo absolútne žiaden benefit. Ba naopak nadmerné množstvo cukru a sladidiel (napr. 2 litre kolových nápojov obsahujú v priemere 220g cukru!) vedú dlhodobo k závažným a chronickým ochoreniam. Skúste si dať záväzok, že aspoň jeden mesiac budete počas dňa medzi jedlami piť iba čistú vodu a sledujte ako sa začnete cítiť a vyzerať lepšie a lepšie.

PRAVIDELNE CVIČTE A MAJTE DOSTATOK POHYBU

Ľudské telo je dokonalý nástroj na všetky rôzne druhy pohybových aktivít. Pravidelný pohyb nie je len o výdaji energie a pálení tuku, ale zároveň sa detoxikuje organizmus, zvyšuje metabolizmus, obnovujú sa telesné bunky, posilňuje imunitný systém a mozog vylučuje dopamín čo má za následok zvýšenie dobrej nálady. Zároveň ním predchádzame fyzickým aj psychickým chorobám. Bez pravidelného pohybu sa zbavíte svojich tukových zásob len veľmi ťažko.

VEČERA JE VAŠE NAJDÔLEŽITEJŠIE JEDLO

Či už ste zvyknutý raňajkovať a či nie je už na vás. V podstate až tak veľmi nezáleží na tom či preferujete ľahké ovocné jedlá, alebo poriadnu misku ovsených vločiek, alebo len vypijete pohár čistej vody a prvé jedlo máte okolo obeda. Zamerať by ste sa mali hlavne nato čo zjete ako posledné pred spaním, pretože stým bude telo pracovať celú noc. Odporúčame, aby ste večerali približne dve až tri hodiny pred spaním, aby telo nemalo v noci problémy s nestrávenou potravou a mohlo v pokoji regenerovať. Ďalej odporúčame znížiť objem sacharidov, aby nemali v noci tendenciu ukladať sa do tukových zásob. Mnohým z vás prospeje, aby ste váš deň ukončili niečím ľahkým a výživným ako napríklad našu polievku Fit4you s navýšeným obsahom bielkovín a k tomu poriadnu porciu zeleniny podľa vašej chuti.

MAJTE DLHŠIE PRESTÁVKY MEDZI JEDLAMI

Určite to poznáte keď máte napríklad cez víkend voľno a celý deň len odbehávate doma do kuchyne, aby ste si pochutnali na niečom malom v nádeji, že je to v poriadku keď je to len maličkosť. Opak je pravdou. Ak náš žalúdok musí neustále spracovávať nové a nové dávky potravy a hladinu inzulínu máme konštantne vysokú naozaj nedávame nášmu telu čas a ani šancu aby začalo páliť náš podkožný tuk. Medzi jedlami by mali byť minimálne tri hodiny odstup bez toho aby ste pociťovali akékoľvek náznaky hladu. Snažte sa dopredu si rozmyslieť čo a kedy budete najbližšie jesť nech máte všetko pod kontrolou. Nebojte sa, zaberie vám to maximálne 10 sekúnd pred každým jedlom. Ak pociťujete medzi jedlami návaly hladu zapite ho pohárom čistej vody.

 

Ako to už v živote býva tak v jednoduchosti je krása, a preto sme pre vás pripravili aj tieto jednoduché tipy, ktoré ak zaradíte napevno do svojho života jeho kvalita sa rapídne zvýši. Dbajte na to, že zdravie je ten jediný a najcennejší majetok aký na tomto svete máte, a preto sa o neho musíte aj náležite starať.